Początek niedzielnego meczu był wyrównany – prowadzenie zmieniało się czterokrotnie. Jednak tylko do 6. minuty Decka Pelplin była równorzędnym rywalem dla Kotwicy. Potem przewaga gospodarzy systematycznie rosła.

. Jeszcze  w drugiej kwarcie goście próbowali nawiązać walczyć i dwukrotnie udało im się nawet „dojść” na pięć punktów, ale to było wszystko, na co ich było stać. Kolejne, coraz lepiej dogrywane akcje kołobrzeżan nie pozwalały im na rozwinięcie skrzydeł. Chwilami obrona Kotwicy stawała się zaporą nie do przebycia. Nadto miejscowi zdecydowanie poprawili skuteczność (w meczu 62 proc. z gry), zwiastującą możliwość przekroczenia kolejnej „setki”. Niesamowitą wręcz precyzyjnością w pierwszej połowie popisywał się „profesor” Grzegorz Arabas, który rzucił 21 „oczek”, nie pudłując ani razu (12/12). Dzielnie sekundował mu Paweł Pawłowski, posiadający w tej części gry również stuprocentową skuteczność. Atutem kołobrzeżan były punktowe akcje po stratach przeciwnika (w meczu 21:6), po szybkim ataku (24:15) i spod kosza (50:32). Cały mecz, mimo bardzo wyraźnej dominacji gospodarzy, momentami stał na dość wysokim poziomie. Dobrze przygotowane                    i przemyślane akcje oraz kilka widowiskowych asyst i ofensywnych zakończeń okrasiło zawody. Goście, choć wysoko przegrali, pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Walczyli, ale ich dzisiejsze poczynania, to było zbyt mało na aspirujących do wyższej ligi kołobrzeżan.

Kotwica 50 Kołobrzeg – Decka Pelplin 108:74 (30:21, 25:20, 27:15, 26:18)

Kotwica 50: G. Arabas  24 (skuteczność 80 proc., 3×3, 3 zbiórki, 5 przechwytów),  M. Chudy  22      (skut. 75, 1×3, 6 zb.),  P. Pawłowski  15 (skut. 86, 1×3, 7 zb., 2 as., 2 przechw.),  P. Kowalczuk  13 (skut. 67,       5 zb., 2 bloki),  M. Djurić  13 (skut. 67, 1×3, 7 zb.),  P. Lasota  9, D. Mieczkowski  7 (4 zb., 15 as.!            3 przechw.),  Ł. Wichniarz  3 (1×3, 3 as.),  D.Neumann  2,  A. Małetko  0

Decka Pelplin : B. Sarzało  12, J. German 12,  K. Dębski  9,  P. Muntoski 8,  P. Guz 8

Na kolejny mecz,  z ósmą w tabeli Obrą Kościan, Kotwica 50 zaprasza do hali Milenium w czwartek,     25 lutego,  o godz. 18.00.