W meczu z AGH Kraków koszykarze Kotwicy zaprezentowali się znacznie lepiej niż przed tygodniem w Kłodzku. Niestety nie wystarczyło do zdobycia kompletu punktów – kołobrzeżanie ulegli gospodarzom 85:78.

Początek meczu był udany dla Kotwicy. W 8. minucie goście wyszli na prowadzenie 11:15, a chwilę później 15:20. Stratę AGH w ostatniej akcji pierwszej kwarty zmniejszył celną „trójką” Szumełda – Krzycki (18:20)

Także w drugiej kwarcie podopieczni trenera Blechacza grali „swoje”, czego efektem było sześciopunktowe prowadzenie w 15. minucie (22:28) – po akcji Pawła Pawłowskiego. Jednak w końcówce kwarty znów do głosu doszli krakowianie, którzy zniwelowali stratę do jednego „oczka” (41:42).

Od początku trzeciej kwarty zarysowała się lekka przewaga AGH. Kołobrzeżanie zanotowali w tym czasie kilka nieudanych akcji, pudłując nawet w prostych sytuacjach. Miejscowi skrupulatnie to wykorzystali i przed decydującą kwartą mieli sześć punktów zapasu (65:59).

O wyniku meczu zadecydował początek czwartej kwarty. W 36. minucie gospodarze, po punktach najskuteczniejszego w ich szeregach Bartosza Wróbla, osiągnęli najwyższe w meczu prowadzenie 77:64. Kołobrzeżanie ambitnie walczyli do końca i udało im się zmniejszyć straty (79:73), ale akademicy odparli atak i utrzymali przewagę do ostatniej syreny.

AGH: B. Wróbel 20, J. Krawczyk 15, M. Szumełda-Krzycki 14, D. Kalinowski 13, M. Maj 9, M. Borówka 5, I. Wasyl 4, B. Podworski 4, R. Zgłobicki 1,

Kotwica: P. Dzierżak 15, A. Suliński 15, Ł. Bodych 14, K. Hanke 10, D. Grujić 9, P. Przyborowski 8, P. Pawłowski 7,

W najbliższą środę naszych koszykarzy czeka kolejny mecz wyjazdowy – tym razem do Poznania, gdzie ich rywalem będzie Biofarm Basket. Przed własną publicznością Kotwica zaprezentuje się w sobotę, 4. lutego, kiedy to podejmować będzie Astorię Bydgoszcz.