W 5. kolejce drugoligowych rozgrywek Kotwica 50 podejmowała dotychczasowego lidera – AZS Toruń. Kołobrzeżanie nie dali szans rywalom, wygrywając 69:52.

Początek meczu był wyrównany. Oba zespoły rozpoczęły dość nerwowo, ale pierwsi odzyskali skuteczność goście, głównie dzięki doświadczeniu swoich liderów – Radosława Plebanka i Dawida Przybyszewskiego. W 8. minucie AZS prowadził nawet 10:15, ale ostatnie słowo należało do Kotwicy i pierwsza kwarta zakończyła się remisem 15:15.

Od drugiej kwarty inicjatywę przejęli kołobrzeżanie i ich przewaga systematycznie rosła. Bardzo dobra defensywa Kotwicy sprawiła, że torunianie byli momentami bezradni i w tej części meczu zdobyli zaledwie osiem punktów.

Podobnie było po zmianie stron. Uważną i konsekwentną obroną gospodarze pozbawili rywali atutów i dość szybko powiększyli przewagę do kilkunastu „oczek” (53:36)

Na początku ostatniej części spotkania przewaga kołobrzeżan przekroczyła nawet 20 punktów (64:40), więc trener Paweł Blechacz pozwolił na większy udział w grze zmiennikom. Ostatecznie Kotwica wygrała różnicą 17 punktów.

Najskuteczniejszymi wśród kołobrzeżan byli Grzegorz Arabas i Dawid Mieczkowski. Bardzo dobry występ zanotował także Marko Djurić, który otarł się o double-double.

Zwycięstwo nad AZS-em dało Kotwicy prowadzenie w ligowej tabeli, z bilansem 4-1. W następnej kolejce kołobrzeżanie powalczą o punkty z Domino Inowrocław.

Kotwica 50: G. Arabas 21, D. Mieczkowski 11, Ł. Wichniarz 10, M. Djurić 9, M. Chudy 7, P. Kowalczuk 5, P. Pawłowski 3, G. Dobriański 3

AZS: D. Przybyszewski 12, R. Plebanek 10, Z. Malinowski 6, K. Tomczyk 6, S. Murowicki 5, P. Derkowski 4, W. Bernasiak 3, D. Jasnowski 2, W. Pagacz 2, P. Świerzyński 2