Koszykarze Kotwicy potwierdzili swoją supremację w drugoligowych rozgrywkach. W minioną niedzielę kołobrzeżanie pokonali na własnym parkiecie Itago Gdynia 93:54.

Rywal Kotwicy nie stawił podopiecznym trenera Blechacza wielkiego oporu. Jedynie na początku pierwszej kwarty gdynianie toczyli wyrównaną grę z faworyzowanymi gospodarzami. Był to jednak efekt głównie słabego wejścia w mecz miejscowych, niż dobra gra gości. Po dziesięciu minutach Kotwica 50 prowadziła tylko sześcioma punktami, ale już w kolejnej odsłonie kołobrzeżanie zacieśnili defensywę i przeprowadzali szybkie kontry. Zaowocowało to szybko rosnącą przewagą, która po pierwszej połowie wyniosła 19 „oczek”

Po zmianie stron goście opadali z sił z każdą minutą, a gospodarze grali „swoje”, nawet, gdy na parkiecie przebywali zmiennicy. Trzecia i czwarta kwarta zakończyły się dziesięciopunktową przewagą Kotwicy, co dało miejscowym zdecydowane zwycięstwo.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Kotwicy był tradycyjnie Grzegorz Arabas, ale aż sześciu graczy zanotowało na swoim koncie co najmniej 10 punktów. Bliski triple-double był Dawid Mieczkowski, któremu do tego wyniku zabrakło zaledwie jednej zbiórki i jednej asysty.

Kolejny mecz Kotwica rozegra we Włocławku, a na własnym parkiecie zaprezentuje się, najprawdopodobniej dopiero 12. grudnia. Powodem jest brak wolnego terminu w hali Milenium i zmiana gospodarza meczu Decka Pelplin – Kotwica 50.

Kotwica 50: G. Arabas 27, D. Mieczkowski 12, P. Pawłowski 11, M. Djurić 11, Ł. Wichniarz 10, P. Kowalczuk 10, G. Dobriański 8, M. Szewczyk 4