Koszykarze Kotwicy 50, w 3. kolejce spotkań II ligi, pokonali rezerwy Asseco 83:74. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bardzo dobra druga połowa meczu, wygrana przez kołobrzeżan różnicą 19 punktów.

Początek meczu należał do Kotwicy, która w 6. minucie prowadziła 15:7. Potem jednak do głosu doszli goście, którzy często trafiali za 3 punkty i pierwszą kwartę zakończyli z czteropunktowym zapasem (18:22). W drugiej kwarcie gdynianie zdominowali Kotwicę i systematycznie powiększali przewagę. Pod koniec kwarty różnica punktowa na korzyść Asseco wzrosła do 13 „oczek” (32:45). Kołobrzeżanom udało się ją zmniejszyć do 10 punktów na koniec pierwszej połowy, po celnym rzucie Łukasza Wichniarza (35:45).

W przerwie meczu doszło w szatni gospodarzy do męskiej rozmowy szkoleniowców i zawodników. Na drugą połowę miejscowi wyszli mocno zmobilizowani. Dobrą zmianę dał Paweł Lasota, który wyróżniał się szczególnie w defensywie. Przełomowym momentem meczu była akcja Pawła Pawłowskiego (3+1) w przedostatniej minucie trzeciej kwarty.

Ostatnia odsłona spotkania zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Pawła Blechacza. W 32. minucie, po „trójce” Marcina Chudego, Kotwica doprowadziła do remisu, po czym osiągnęła kilkupunktową przewagę. Goście próbowali odrabiać dystans rzutami za 3, ale stracili początkową skuteczność (8 razy w pierwszej połowie, 2 w drugiej). W końcówce gdynianie przerywali grę Kotwicy faulami, ale gospodarze byli dobrze dysponowani przy rzutach wolnych.

Kotwica 50 – Asseco II 83:74 (18:22, 17:23, 19:15, 29:14)

Kotwica 50: G. Arabas 19, P. Pawłowski 18, Ł. Wichniarz 16, M. Chudy 9, D. Mieczkowski 8, P. Lasota 8, M. Djurić 2, G. Dobriański 1

Asseco II: Karol Majchrzak 23, K. Kamiński 13, M. Marczuk 12, Ł. Frąckiewicz 10, M. Kołodziej 8, M. Wieluński 6, J. Szymański 2