Koszykarze Kotwicy 50 odnieśli trzecie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Kołobrzeżanie rozgromili w Pile tamtejszy Basket 57:112.

Tylko w pierwszej kwarcie gospodarze dotrzymywali kroku przyjezdnym. Jednak już od początku drugiej kwarty Kotwica zdominowała grę i osiągnęła kilkunastopunktową przewagę, którą z każdą minutą powiększała. W tej części meczu kołobrzeżanie bardzo dobrze bronili, pozwalając zdobyć rywalom zaledwie osiem punktów.

Do przerwy goście prowadzili już siedemnastu „oczek” (29:46). Po zmianie stron Kotwica nadal nie zwalniała tempa, mimo, że na parkiecie pojawili się zmiennicy. Po półgodzinie podopieczni trenera Blechacza mieli blisko pięćdziesiąt punktów więcej i wynik był przesądzony.

Dzięki wysokiemu zwycięstwu Kotwica awansowała na drugie miejsce w tabeli. Liderem pozostaje AZS Toruń, mający na koncie komplet zwycięstw. Właśnie ta drużyna będzie rywalem kołobrzeżan w następnej kolejce. Mecz „na szczycie” zostanie rozegrany w hali Milenium w sobotę, 31.10, o godz. 18.00

Basket Piła – Kotwica 50 Kołobrzeg 57:112 (21:18, 8:28, 12:32, 16:30)

Kotwica 50: P. Pawłowski 22 (2), G. Arabas 19 (1), K. Urban 11 (1), M. Djurić 10 (2), Ł. Wichniarz 10 (1), M. Chudy 8, A. Małetko 8 (2), P. Kowalczuk 7, P. Lasota 7, D. Mieczkowski 6, O. Błaszkiewicz 2, G. Dobriański 2

KS Basket Piła: M. Uliczka 12 (2), K. Michalski II 10 (2), B. Lipiński 9 (3), K. Żebrowski 9 (1), M. Zając 8, P. Ludynia 8, B. Pawlik 1, A. Sobkowiak 0, M. Pasieka 0, M. Grabowski 0, K. Gaweł 0, B. Rajewicz 0