Nasi koszykarze przedłużyli serię wygranych – w minioną niedzielę pokonali rezerwy Trefla 81:59.

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie w hali Milenium nie dostarczyło wielu emocji. Gospodarze dominowali od pierwszej do ostatniej minuty, a młodzież z Sopotu tylko momentami dotrzymywała im kroku. Podopiecznym trenera Blechacza trudno było się w pełni zmobilizować, szczególnie w drugiej połowie, gdy wynik był już przesądzony. W ostatniej kwarcie gościom udało się nawet zmniejszyć stratę, ale zwycięstwo Kotwicy nie było ani przez moment zagrożone.

Najskuteczniejszymi wśród kołobrzeżan byli Paweł Pawłowski – 22 punkty i 9 zbiórek oraz Łukasz Wichniarz i Grzegorz Arabas – po 12 punktów.

Teraz Kotwicę 50 czeka trudny wyjazdowy mecz z rezerwami Asseco (10.01, godz. 16.00). Nasz zespół, by odnieść zwycięstwo, będzie musiał zagrać znacznie lepiej niż w ostatnim występie. Mamy jednak nadzieję, że nasi zawodnicy przystąpią do rywalizacji w Gdyni mocno zmobilizowani i podtrzymają zwycięską passę.