Koszykarze Kotwicy 50 odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Kołobrzeżanie wywieźli cenne punkty z Sopotu, pokonując tamtejszy Trefl II 63:77 (21:22, 20:23, 6:16, 16:16)

O sukcesie podopiecznych trenera Pawła Blechacza zadecydowała 3 kwarta, wygrana przez Kotwicę 6:16. Najskuteczniejszym w ekipie kołobrzeskiej był Grzegorz Arabas, który zdobył 22 punkty. Bliscy podwójnej zdobyczy byli Łukasz Wichniarz (12 pkt, 9 zb.) oraz Paweł Pawłowski (20 pkt. 9 zb.)

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Młodzież z Sopotu dzielnie się broniła, mając przy tym odrobinę szczęścia – w kilku sytuacjach gospodarze zdobyli punkty w dość niespodziewanych sytuacjach. Jednak po zmianie stron kołobrzeżanie zdominowali grę, osiągając momentami kilkunastopunktową przewagę. Sopocianie próbowali odrabiać straty, ale gdy tylko zmniejszyli różnicę punktową, goście odpowiadali skutecznymi kontrami. W końcówce meczu Kotwica kontrolowała grę i odniosła przekonujące zwycięstwo.

Trefl II Sopot: R. Stefanik 13, M. Kolenda 11, A. Włodarczyk 10, J. Czyż 9, D. Ciesielski 7, P. Jankowski 7, T. Dylicki 3, M. Jankowski 2, P. Kreft 1

Kotwica 50 Kołobrzeg: G. Arabas 22, P. Pawłowski 20, 9 zb, Ł.Wichniarz 12, 9 zb, G. Dobriański 8, 4 zb, D. Mieczkowski 6, 4zb, 4 as, M. Chudy 4, 3 zb, M. Djurić 3, 5 zb, P. Kowalczuk 2, 4 zb

Już w przyszłą sobotę Kotwica 50 rozegra pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Rywalem kołobrzeżan będą rezerwy Asseco Gdynia. początek meczu o godz. 18. (hala Milenium)