Pracowicie spędziła miniony tydzień drużyna U-20.

We wtorek 12 stycznia, prowadząc przez 39 minut, dała sobie w Kościanie odebrać  zwycięstwo w ostatniej minucie zawodów. Nasi przeważali już chwilami czternastoma  punktami          i  taką różnicą właśnie rozpoczynali  czwartą kwartę, a pozwalając sobie w niej rzucić, aż sześć „trójek”, zakończyli mecz trzypunktową przegraną. Pierwszy mecz, w Kołobrzegu, wygrała Kotwica.

BC Obra Kościan – Kotwica 50 Kołobrzeg    61 : 58    (13:21, 15:14, 6:13, 27:10)

Kotwica 50 :  P.Lasota  22, O.Blaszkiewicz  19, K.Urban  7, Sz.Wizert  5, D.Włodarczyk  3, M.Goiński  2, M.Kolek, J.Świtaj, P.banachowicz, M.Przęzak, T.Michalczyk

Już w czwartek, 14 stycznia, Kotwica 50 podejmowała przy Wąskiej zespół KT Kosz Kalisz. Tylko w pierwszej kwarcie, i częściowo w drugiej, sześcioosobowa drużyna z Kalisza była równorzędnym przeciwnikiem. Kwarta zakończyła się cztero, natomiast połowa zawodów  naszą ośmiopunktową przewagą. Kolejne odsłony meczu to już pełna dominacja naszej młodzieży. Trener   J. Żabczak mógł więc sprawdzić  kolejnych młodych zmienników. W zawodach tych wpadło tylko 5 „trójek” (tylko 2 nasze). Pierwszy mecz również wygraliśmy, co m.in. spowodowało spadek kaliszan na ostatnie miejsce w tabeli.

Kotwica 50 – KT Kosz Kalisz     83 : 44    (17:14, 19:14, 29:9, 18:7)

Kotwica 50 :  P.Lasota  22, K.Urban  14, O.Blaszkiewicz  10, M.Przęzak  10, J.Gryczka  7, M.Goiński  6, J.Świtaj  5, M.Kolek  3, P.Banachowicz  2, T.Michalczyk  2, D.Włodarczyk  2,

KT Kalisz :    M.Pertkiewicz  20, J.Skuriat  14,T.Bartkowski  7

W sobotę, 16 stycznia, w Milenium liczyliśmy na następne zwycięstwo naszych, tym bardziej, że w  trudnej dla przeciwnika hali oraz przy szalonym dopingu fana Kotwicy, ojca jednego z naszych graczy, który na mecz przyjechał z Warszawy, przywożąc kawałek perkusji, służącej mu do głośnego podkreślania jedności z drużyną i Kołobrzegiem. Niestety nie był to dobry mecz kołobrzeżan. Mnóstwo błędów, widoczny brak zgrania i chyba jednak większa dojrzałość taktyczna gości, mających w swoim składzie również reprezentantów kraju, spowodowały, że przyjezdni w 40 minucie prowadzili  już 14 oczkami i tylko dwie „trójki” w ostatniej chwili meczu, zmniejszyły rozmiary porażki. Dobre zawody tym razem rozegrał zdobywca 20 oczek; Krzysiek Urban. Dwumecz na korzyść koninian, choć u nich my byliśmy lepsi i wygraliśmy 5 punktami.  Do rozegrania pozostał nam ostatni, najtrudniejszy mecz,  w Poznaniu, po którym najprawdopodobniej awansujemy do styczniowych ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-20, z trzeciego miejsca tabeli.

Kotwica 50 – MKS MOS Konin    52 : 61     (15:26, 16:6, 11:14, 10:15)

Kotwica 50 :  K.Urban 20, P.Lasota  14, O.Blaszkiewicz  12, M.Goiński  3, Sz.Wizert  2, M.Przęzak  1, J.Świtaj, M.Kolek, P.Banachowicz, J.Gryczka, T.Michalczyk, D.Włodarczyk

MKS Konin :  A.Dziewa  20, A.Grzelak  19, D.Kotwasiński  13