19 marca Kotwica 50 Kołobrzeg rozegrała w Kościanie, z tamtejszą BC Obrą, rewanżowy mecz pierwszej rundy play – off. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami nasi koszykarze wrócili z wyprawy z tarczą, pokonując Wielkopolan i awansując do następnych gier w batalii o awans.

Już od pierwszego gwizdka sędziów „wydmowi czarodzieje” pilnie wzięli się „do roboty”. Przemyślane akcje, inicjowane przez Dawida Mieczkowskiego, poparte wysoką skutecznością rzutową Marcina Chudego, Pawłów Kowalczuka i Pawłowskiego oraz wspomnianego Dawida, szybko doprowadziły do bezpiecznej przewagi punktowej już w pierwszej kwarcie, „ustawiając” niejako cały mecz. Druga kwarta, wyglądająca trochę na sparingową, kontrolowana jednak przez kołobrzeżan, dołożyła do różnicy wyniku kolejny punkt. Na przerwę drużyna gospodarzy schodziła więc, z ciężarem dwudziestu punktów straty do lidera. Początek drugiej odsłony zawodów, to znowu spokojna dominacja przyjezdnych. Wyraźnie zaznaczyła się ich przewaga, w trzeciej kwarcie osiągając nawet chwilowo 31 oczek. Ostatnia część rywalizacji, pokojowo już rozgrywana była przez Kotwicę, pozwalającą miejscowym na pokazanie swojej publiczności kilku ostatnich już dla niej, w tym sezonie, akcji. Kwarta, co prawda, wygrana przez Obrę jednym oczkiem, jednak mecz przegrany przez nią; dwudziestoma pięcioma. Do wygranej Kotwicę 50 doprowadziła lepsza skuteczność rzutowa (Obra/Kotwica – 39/52 procent, tu; M. Chudy 80, P. Lasota 75, P. Kowalczuk 71, P. Pawłowski  67)), bowiem zgodnie z obserwacjami tylko w ilości zbiórek wyraźnie dominowaliśmy nad przeciwnikiem Obra/Kotwica – 26/41, pozostałe statystyki podobne, z lekką nawet przewagą gospodarzy (straty 11/13, przechwyty 9/5, bloki 4/1).

BC Obra Kościan  –  Kotwica 50 Kołobrzeg    67 : 92       (11:30, 18:19, 17:23, 21:20)

Kotwica 50 : M.Djurić  16 (2×3, 6 zb.),  P.Pawłowski  14 (4 zb., 2 as.),  P.Kowalczuk  14 (9 zb.),  D.Neumann  11 (3×3, 3 zb., 2 as.),  M.Chudy  9 (1×3, 5 zb.),  D.Mieczkowski  9 (5 zb., 6 as.),  P.Lasota  7 (2 zb.),  Ł.Wichniarz 6 (5 zb.),  G.Arabas  3 (4 as.),  G.Dobriański  3

BC Obra : W.Kabat  11 (9 zb.),  A.Szymkowiak  9,  P.Kopciński  9,  H.Ratajczak  8,  M.Kaczmarek  7

Kołobrzescy kibice czekają już na mecz następnej rundy, w której Kotwica 50 spotka się 2 kwietnia, o godz. 20.00, z czwartą drużyną grupy B (mazowiecko – podkarpackiej).  Sytuacja komplikuje się tam jednak trochę. Zespoły o wyjście z grupy walczą do dwóch wygranych, a nasi potencjalni przeciwnicy mają po jednym zwycięstwie. Dopiero środowy mecz wyłoni naszego przeciwnika. Shmoolki, zespół  z Warszawy uda się na trzecie spotknie do Przemyśla i właśnie wieczorem tego dnia dowiemy się, jak daleko przyjdzie nam podróżować po awans.

Wzięta pierwsza przeszkoda play – off